Снимка: архив, Reuters
fallback

Учени от университета Ню Мексико Хайлендс в Лас Вегас откриха, че ходенето подобрява притока на кръв към главния мозък и засилва паметта и познавателните способности на хората, съобщи изданието "ЮрикАлърт!", цитирано от Лента.

Ефектът е по-слабо изразен в сравнение с бягането, но е значително по-голям, отколкото при карането на велосипед.

До изводите си авторите на изследването стигнаха по време на наблюдения върху 12 младежи в добро здраве.

Доброволците се придвижваха с постоянна скорост около един метър в секунда. Кръвоснабдяването на главния мозък се измерваше с ултразвук.

През 2015 г. австралийски учени доказаха, че когато става дума за общото здравословно състояние, сърдечно-съдовата система и намаляването на риска от преждевременна смърт, ходенето е по-полезно от бягането, припомня в. "Дейли мейл". Експертите установиха, че хората, които първоначално правели по 1000 крачки на ден, а постепенно стигнали до 10 000 дневно, намалили наполовина риска от преждевременна смърт. Дори тези, които увеличават крачките си от 1000 до 3000 на ден, намаляват риска с 12 %.

(БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

11

Анонимен

преди 6 години

Правилно а не правете интриги понякога се питам тия от клюки и интриги какво мислят да правят занапред живееки в провинционален град като ловеч место да се съберем да пиинем да живнем се занимава с неща.които нито го интересуват нито иска човек да ги знае место да осъмнем в дискотеката повечето на тия години стоим вкъщи пита се в задачата що ли и докога ще кибичим тука нее въпроса в пари въпроса е в уважението един към друг поздрави на бившата ми компания и дано да го разберат полза иначе няма

10

Анонимен

преди 7 години

Чак да се поумнява, е пресилено, но има нещо друго. При ходене, за разлика от бягането и карането на колело, се стъпва наблегнато на петата. С това се подпомага изчистването на стените на вените и артериите от краката, през корпуса до главата. Кръвоносните съдове натрупват шлаки по стените си от съвсем ранна възраст на организма. Тези налепи възпрепятстват кръвооросяването, оттам храненето и изчистването на клетките, с което се затрудняват техните функции.

9

Куриере, де да сера?

преди 7 години

Бъдете умни! Станете пощальони!

fallback