Снимка: Istock
fallback

Работата, без значение дали е личен бизнес или при работодател, е нещо, без което не можем. Тя е нашето средство за препитание. Ако кандидатстваме за работа някъде, важно е да проучим добре фирмата. Дали това обаче ни дава гаранция, че няма да попаднем на лош мениджмънт? Не, разбира се! Дори и ние да ръководим собствен бизнес, не сме застраховани от това, че няма да се представим като лоши шефове за подчинените си. И все пак, има няколко издайнически модела на поведение, разкриващи че някой е лош шеф, с когото никой не би искал да работи.

Вижте кои са.

1. Арогантният шеф, който се изтъква при всяка възможност и има постоянна нужда от повишаване на егото си.

2. Страхливецът – това е шеф, който не поема отговорност и често се крие зад другите.

3. Микромениджърът – той вярва, че знае как другите трябва да си вършат работата, не може да се довери на хората, че просто ще си я вършат, и подбира всичките им задачи, които изпълняват.

4. Неспособният – шеф, който е бил повишен над възможностите си, няма представа как да върши работата и е загубил всякакво уважение от подчинени и колеги.

5. Прекалено дружелюбният партньор – той неуместно иска да бъде най-добрият ви приятел.

Още по темата може да прочетете в Az-jenata.bg 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

Анонимен

преди 3 месеца

Кадърни мениджъри от висшия мениджмънт няма как да назначат някой нека_дърен мениджър на по-ниско ниво т.е. ако прекият ви ръководител е нека_дърен, значи и неговите ръководители са некадърни. Това го пиша по повод точка 13 (Чудото).

4

моби дик

преди 3 месеца

КЦМ Пловдив почти всички са *** абсолютно некадърни едно милиардната компания се управлява на самотек малцина са тези които могат и знаят 95% са сложени на това място абсолютно некадърни не желание да научат нищо нежелание да чуят чуждо мнение

3

Анонимен

преди 3 месеца

Че кой ва кара да работите - не работете бе

fallback