Снимка: pexels

В повечето връзки единият партньор е водещ, а другият по-пасивен. Трудно се съвместяват два ярко изявени характера и това е напълно в реда на нещата.

Съществува риск обаче да попаднете в дълбока зависимост във връзката си, без да го осъзнавате.

Какво означава да сте зависими от партньора си?

Понятието далеч надхвърля материалната зависимост. Тук става въпрос за дълбоко потискане в името на партньора.

Вие сте в зависима връзка, когато се усещате силно подценени. Имате усещането, че за всяко нещо се нуждаете от одобрението на партньора си. Когато сте в неговата компания, навлизате в омагьосан цикъл на безпокойство.

Непрекъснато трябва да се жертвате заради партньора ви. Пренебрегвате собствените си желания, само за да е доволен, а не получавате нищо в замяна.

Ако не сте сигурни дали връзката ви е поставила в зависимост от партньора ви, отговорете си на следните въпроси:

1. Способни ли сте да кажете „не“ на партньора си?

Независимо дали става дума за нещо маловажно или не, вие винаги отговаряте с „да“ на половинката си. При някои е от страх да не избухне скандал. При други заради пасивна агресия, мрънкане и натякване часове наред и опити за убеждаване в противното.

2. Чувствате ли непрекъснато безпокойство?

Безпокойството се поражда най-вече от непрекъснатото търсене на одобрение, което така и не се получава. Чувствате се неоценени, започвате да се съмнявате в собствените си способности и качества. Не сте доволни, каквото и да правите. Съществува риск и от изпадане в депресия.

Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase