Снимка: pixabay.com
fallback

Почти няма човек, който да не страда от някаква форма на несигурност. На твърдоглавите и самоуверените им е лесно – те не осъзнават всъщност какви профани са, нямат капчица самокритичност и не се замислят чак толкова дали ще се справят с дадено предизвикателство или не.

Всички останали обаче страдат от подобни мисли, което в повечето случаи пречи на самоусъвършенстването и постигането на целите.
 
Как можете да повишите увереността в себе си чрез няколко лесни способа?
 
Потиснете натрапчивите мисли
 
Опитайте се да не мислите веднага за това как няма да се справите с новото предизвикателство или задача, които сте получили. Не се саботирайте сами, защото точно това правите.
 
Страхът е нормален, но е по-важно да осъзнаем последиците от тези спирачки, които сами си поставяме.
Внимавайте с езика на тялото си
 
Може да не ви се вярва чак толкова, но езикът на тялото може да издаде много повече, отколкото си мислите, че показвате. Стига събеседникът отсреща да е достатъчно наблюдателен ще усети вашата плахост и несигурност.
В подобни моменти хищническият инстинкт на хората се отключва. Плахите и неуверени хора лесно биват отритнати от общността, била тя социална, работна или друга.
 
Репетирайте вкъщи, за да изтриете от „жестовата си книга“ подръпването на косата, нервното кършене на пръсти, неспокойното мърдане с крака и така нататък.
 
Още по темата четете в Az-jenata.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Софи

преди 7 години

Сестра ми е добър човек, разбира от много неща, но е с много ниско самучувствие. Не я разбирам. Тя иска всичко да може да прави, перфекционост е. Но не се залъгвайте, че перфекционистите са завистливи и га.дни хора. Не мислете, че мразят другите, които могат повече от тях. Е, някои разбира се са такива, но не и кака. Тя просто иска да бъде первектна. Като бях малка тя ме учеше на много неща.

7

Анонимен

преди 7 години

Горе долу в статията е описано какво не трябва да се прави.Не трябва да се симулира самочувствие, защото самата симулация е търсене на одобрение което говори за понижаване на самочувствието.Вярно е че одобрението помага за подобряване на самочувствието , но то се формира основно от вашата вяра в вашите цели и взаимодействието с другите за тях,т.е. важно е вие какво мислите за себе си а не какво впечатление, ще оставите в другите.А това по някакъв парадокс печелиш другите,като не ти трябва одобре

6

Анонимен

преди 7 години

Желаеш до такава степен да бъдеш като него че си в състояние да го обсебиш дори. До болест до лудост.

fallback