Снимка: архив, БГНЕС
fallback

Президентът на Китай Си Цзинпин обеща да отвори китайския сектор на услугите за повече чужди конкуренти. Той даде това обещание по време на първия панаир, на който присъстваха изложители на живо, откакто избухна коронавирусната пандемия, предаде АП.

Си Цзинпин не навлезе в подробности в какво ще се изразява отварянето на сектора, но китайски лидери изтъкват развитието на туризма, търговията на дребно и други услуги. Те са част от кампания за подхранване на икономическия растеж, диктуван от потребителското харчене вместо от вноса и от инвестициите.

Китай ще облекчи достъпа до пазара на услугите и активно ще разшири вноса на висококачествени услуги, увери Си в реч пред участниците на китайското Международно изложение на услугите, което се провежда в изложбен център до мястото, на което се проведоха летните олимпийски игри в Пекин през 2008 г.

Си говори чрез видеоконферентна връзка пред шепа чужди високопоставени представители, носещи маски и седящи на разстояние един от друг. Голяма част от изложителите участват в панаира онлайн, защото Пекин все още не е разхлабил ограниченията заради коронавируса, забраняващи на повечето чужденци да влизат в страната.

Китайското производство е гъвкав и ефикасен глобален конкурент, но туризмът, финансите, здравеопазването и други отрасли на услугите изостават от западните си конкуренти, пише БТА. Пречки пред търговията възпрепятстват чужди банки и други доставчици да се съревновават в Китай две десетилетия, след като Пекин стана част от Световната търговска организация.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Анонимен

преди 3 години

До АнонименКитай е пълна с фирми от цял свят,даже европейските и американските са там,защото китайския пазар е голям,също и защото са глобалисти и изнасят-внасят всичко навсякъде по цял свят.Проблема е другаде,че именно защото всички са се втурнали към Китай,европейците, американците и други държави си губят работните места и местни производства!

7

Анонимен

преди 3 години

Пак ще искат да крадат.Въпросът е, взеха ли си поука западняците или ще продължават да допускат една и съща грешка.

6

Анонимен

преди 3 години

Всички силни чужди фирми имат голямипроизводствени клонове в Китай.Те сенадпреварваха заради евтината работнаръка.Краварите също инсталираханови производства и технологии.Мисле-ха,че в доларовата шума,китайците щеим работят без пари.Тихо и кротко обачеКитай прилапа най- вече технологиите.Всички се усетиха,но вече е късно.Краварите най- много тъгуват,но резетоклопна.Да прикараш светът да ти робува е изкуство.

fallback