Снимка: архив Reuters
fallback

Унгария започва да набира 3000 „ловци“ на мигранти. Те трябва да подпомогнат вече патрулиращите по границите на страната 10 000 полицаи и войници. Предвижда се новите охранители да започнат работа през май, след като преминат 6-месечно обучение.

Oще по темата

Унгарците, които ще бъдат наети за охрана на границата, ще носят оръжие с бойни патрони, ще имат лютив спрей, палки и белезници, предава "Нова тв". Изискванията към тях са да са на възраст над 18 години, да са физически годни, като ще преминат психологически тест. Месечно те ще получават около 480 евро, а след първите два месеца заплащането ще се увеличи.

Броят на мигрантите, които пристигат на южната граница на Унгария със Сърбия намаля в последно време и е по-малко от 200 на ден. Унгарските власти вече обявиха намерението си да започнат изграждането на нова стена по границата. Причината е, че се очаква нова бежанска вълна към Европа.

„Като анализирахме последното развитие на нещата, особено споразумението между ЕС и Турция и събитията в Близкия изток, можем да очакваме нова вълна от мигранти. Не можем да изключим варианта, при който ЕС и нашата южна граница ще бъдат подложени на силен натиск”, заяви Петер Сиярто, министър на външните работи.

В понеделник унгарският министър-председател Виктор Орбан ще посети Сърбия, където основна тема на разговорите ще бъде бежанската вълна.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

32

Анонимен

преди 7 години

Шандор Петьофи с неговото " На крак унгарци" повежда народа срещу отоманските нашественици.У нас Ботев пише също толкова пламенни стихотворения, повежда народа и получава куршум в тила

31

Анонимен

преди 7 години

Унгарците не са били роби.Те и на Варшавския договор гледаха от своя гледна точкаНационално отговорни са по традизияЗа късмет на ЕвропаСамо, че сега е друго

30

Анонимен

преди 7 години

Унгарскят крал Януш Хуньяди прогони отоманците до Варна.И сега Орбан ще ги гони до РъБъ на Евпопа

fallback