Снимка: Reuters
fallback

По около 300 тона радиоактивна вода на ден се изливат в Тихия океан от авариралата през 2011 г. японска атомна централа "Фукушима", съобщава ДПА.

Съобщението беше направено, след като днес японското правителство реши да помогне с бюджетни средства на оператора на централата "Токио електрик пауър" (ТЕПКО). Целта е да се предотврати по-нататъшната концентрация на радиоактивна вода в централата.

Oще по темата

Всеки ден около 400 тона подпочвена вода се просмукват в сградите на блоковете и се смесват с радиоактивната вода, която се използва за охлаждане на повредените реактори, пояснява ДПА. През юли ТЕПКО призна, че радиоактивна вода от централата се е просмукала в почвата и се е вляла в морето.

Премиерът Шиндзо Абе нареди на министерството на индустрията да вземе незабавни мерки. АЕЦ "Фукушима" претърпя повреди в три от шестте си реактора след като беше връхлетяна от разрушително цунами през март 2011 г., предаде БТА.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

bai ivan

преди 10 години

219 000 тона(кубика) вода е нищо и ефекта може да се се усети само по брега на Фукушима, а и това е съмнително. Освен това никъде не се споменава колко заразена с какво и така нататък. Така че спрете с апокалиптичните коментари и прочетете нещо. Само за сравнение яз. Искър е с обем 673 000 000 м3 (тона) вода, което сравнено с океана е смешно

4

sasho

преди 10 години

mnogo po zle e ot chernobil, no posledtviiata shte gi vidim sled 15 godini ,a sega junem posledstviata ot chernobil

3

Анонимен

преди 10 години

Това което не направи петролният разлив в Мексиканския залив, ще го направи Фукушима. Световният океан си отива, но място за паника няма, защото учените наскоро доказали, че можело да се живее и на Марс. Единственото неудобство било, че и там имало леко наднормена радиация.

fallback