Снимка: БГНЕС
fallback

Съдът в Лондон освободи основателя на WikiLeaks Джулиан Асандж срещу гаранция от 240 хиляди британски лири.

Условията за свободата на Асандж са изключително строги.

Освен крупната сума, която трябва да внесе, той трябва да носи електронна гривна за установяване на местонахождението му, да живее на определен адрес в Лондон и да спазва полицейски час, посочва АФП.

Според условията на гаранцията Асандж трябва да внесе 200 хиляди лири, за да бъде освободен, и още 40 хиляди, които ще изплати на две равни вноски.

39-годишният австралиец бе задържан във Великобритания по обвинения в Швеция за сексуални престъпления, след като сам се предаде на Скотланд ярд.

Oще по темата

По-рано две шведски гражданки – доброволни сътруднички на WikiLeaks, подадоха жалби за сексуален тормоз. Шведската прокуратура настоява той да бъде екстрадиран в страната.

Джулиан Асандж отхвърля обвиненията и се бори в съда срещу екстрадицията.

Шведските власти ще обжалват днешното решение на съда, съобщи BBC.

Самото решение бе посрещнато с бурни възгласи от привърженици на Асандж, които се събраха около сградата.

Основателят на WikiLeaks трябва да се яви в съда на 11 януари, когато магистратите ще решават дали да бъде екстрадиран в Швеция.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

68

tuzarya

преди 13 години

Да се замислич!!! А дали тези две доброволни сътруднички не са .... били предварително внедрени в WikiLeaks ??? а дали това не е "активно мероприятие"?! ПОМИСЛЕТЕ !!

67

antikostovist

преди 13 години

Костов Е ГЕНИИ! ...mdaa vtori kato nego aiduk NEMA.Da znaIS;))

66

Ивка

преди 13 години

Ще изпреваря въпроса ви! Зная, че ще ме попитате защо Асандж не потърси политическо убежище в Русия? Отговорът е простичък-просто вярваше в западната, медийно раздута демокрация. Политическо убежище търсят хора извършили престъпления или предателства срещу Родината си, Асандж не бе извършил подобно нещо и нямаше от какво да се крие, просто вярваше в демократичните догми на Запада, тази вяра му изигра лоша шега, фасадната демокрация е страшно нещо, не е шега.

fallback