Снимка: архив Bulphoto
fallback

Ураганен вятър и проливни дъждове наблюдавахме през изминалия уикенд. Обстановката беше най-усложнена във Врачанско, където вятърът достигна скорост от над 100 км/ч.

Днес продължават проливните дъждове, които се изляха в отделни части на страната в неделния ден. В повечето райони количествата паднали валежи са около 15 и 20 литра на кв.м., а в Рило-Родопската област, Предбалкана и Източна България между 25 и 30 литра на кв.м.

Oще по темата

Днес следобед с рязкото понижение на температурите в източните райони дъждът ще премине в сняг. Има ли опасност от нови по-сериозни наводнения?

Според дежурния хидролог в НИМХ към БАН доц. Валерия Йорданова опасност от наводнения няма.

"Към този момент данни за преливащи реки няма, но има вероятност за поройни дъждове в цялата страна. За днес опасно високи нива има при водосбора на река Струма в горната и средна част", уточни пред Bulgaria ON AIR Йорданова.

Тя допълни, че за утрешните сутрешни часове е възможно повишени нива в горните части на водосборите на реките Янтра, Камчия и Тунджа.

"Не се очакват необичайни явления в Дунавския басейн. Нивата на реките там също са високи, но преливания не се очакват. Южночерноморските реки днес също ще бъдат с повишено равнище, а най-сериозно трябва да се следи поречието на река Камчия", завърши дежурният хидролог на НИМХ към БАН.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

ХАХАХХА

преди 6 години

В тази държава докато не стане някоя от десетките трагедии през последните години "няма опасност"! Като стане трагедията "няма виновни"... никой не можел да се бори с природата! Всичко е на самотек!

5

Анонимен

преди 6 години

След всеки дъжд наводнение. Това показва , че горите са изсечени и няма къде да отиде водата освен по реките и в къщите на същите хора , които изсякоха горите. Така ще е още 20 години докато пораснат новите гори.

4

Анонимен

преди 6 години

GIVEEM NA 10-TI ETAG U LULIN,NEKA PRELIVAT REKITE.

fallback