Снимка: БГНЕС
fallback

Технологичният гигант Фейсбук (Facebook Inc.) ще позволи на повечето си служители да продължат да работят от домовете си до края на 2020 г., заяви говорителят на компанията пред бизнес телевизия CNBC.

Oще по темата

Очаква се изпълнителният директор Марк Зукърбърг да обяви официално, че водещата социална медия ще позволи на всички свои служители, които могат да вършат работата си от разстояние, да продължат да го правят.

Компанията ще започне да отваря повечето си офиси на 6 юли, посочи говорителят на Фейсбук, допълвайки, че социалната медия все още не е определила кои точно нейни служители ще бъдат помолени да се върнат на работа в офисите ѝ, допълва БНР.

Марк Зукърбърг обяви през април, че тъй като повечето служители във Фейсбук могат да вършат работата си дистанционно, компанията "чувства отговорност да позволи на хората, които нямат тази гъвкавост, първо да имат достъп до споделените публични ресурси". Той също така каза, че компанията няма да провежда събирания на повече от 50 души поне до юли 2021 година.

Фейсбук беше сред първите технологични компании, които поискаха от техните служители да започнат работа от разстояние. Оттогава компанията положи доста усилия, за да подкрепи служителите си в отговор на пандемията от коронавирус. Фейсбук предостави на своите служители бонуси от по 1000 долара за нуждите им от работа вкъщи и за отглеждане на техните деца. Тя също така им предостави портални устройства за видеообаждане.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

Анонимен

преди 3 години

До Анонимен 2Всъщност, ще ви плащат повече, защото времето което си губехте да си късате нервите да ходите от и до работа вече няма да ви е загубено. Към това се добавя значително по-комфортната домашна среда и възможността за спестяване от храна, тъй каот ще можете да се храните съвсем нормално в къщи.

5

Дан сан

преди 3 години

Долу сурат-бука!

4

Веднага да вземем

преди 3 години

пример, иначе ще изостанем

fallback