Григор Димитров отстрани Стефанос Циципас на полуфиналите в турнира от сериите ATP 1000 в Париж, съобщават от Gol.bg

Българинът все ранен аванс в първия сет, когато проби гръцкия сервис още във втория гейм и така не изпусна преднината си за 6:3 и 1:0 в първия сет.

Циципас започна да намира сервиса си във втората част и макар да допусна два брейкпойнта при 4:4, той вкара сета в тайбрек, а там се наложи убедително с 6:7(1:7), за да изравни резултата

Третата част премина през един сериозен катаклизъм за хасковлията при 1:1. Той спаси цели четири брейка с феноменалното си разиграване и откриване на най-тънките пролуки в защитата на опонента.

Мачът в крайна сметка се реши с нов тайбрек и завърши 7:6(7:3) за Григор Димитров, хвърляйки публиката в екстаз от минаващите си удари с бекхенд.

Сега остава да видим победителя от двойката Новак Джокович - Андрей Рубльов, за да видим срещу кого ще се състезава българинът във финала на един от най-престижните турнири в световния тенис.