Снимка: Facebook

Първата ракета на женския тенис у нас Виктория Томова постигна първа победа от турнир от Големия шлем и си осигури мач с американката Серина Уилямс на "Уимбълдън" в сряда.

23-годишната Томова, която премина през квалификациите и дебютира в основната схема на турнира от Големия шлем в Лондон, победи Тереза Смиткова (Чехия) със 7:6(3), 6:1 за 80 минути, пише gol.bg.

Oще по темата

Българката направи пробив в петия гейм, след което поведе с 4:2. Съперничката й си върна пробива в десетия гейм, изравнявайки за 5:5.

Двете загубиха подаванията си в следващите два гейма и така се стигна до тайбрек. В него Томова взе аванс с 5:0 и го спечели със 7:3 точки.

Във втория сет българката доминираше. Тя поведе с 5:0, след което затвори срещата с втория си мачбол.

Във втория кръг на турнира Томова, 135-а в световната ранглиста, ще играе срещу седемкратната шампионка и бивша номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ).

36-годишната американка победи по-рано днес Аранча Рус (Холандия) със 7:5, 6:3 за 87 минути.