Снимка: архив Reuters

Григор Димитров стартира доста разконцентрирано участието си на турнира в Истанбул.

Българинът успя с много мъка да преодолее 194-ия в света румънец Адриан Унгур след 7:5, 4:6, 7:5.

Така нашето момче се класира за 1/4-финалите на надпреварата.

Хасковлията демонстрира доста нервна и разконцентрирана игра и изобщо не приличаше на себе си.

Нещо повече - той дори можеше да загуби срещата, но по-голямата му класа си каза думата.

В първия сет Унгур поведе с пробив в четвъртия гейм и 3:1 гейма, но нашето момче веднага върна пробива, а след това двамата си взимаха сравнително лесно подаванията.

Все пак Гришата проби за 6:5, а след това си взе сервис гейма на нула и спечели първия сет.

Вторият сет започна с размяна на пробиви - първо Гришо проби още в първия гейм, а след това Унгур му го върна.

Румънецът изненадващо проби на нула подаването на нашето момче за 6:4, а в третия сет Григор сякаш стоеше малко по-стабилно на корта.

Той пропиля четири шанса за пробив в два от геймовете на румънеца, но все пак проби в единадесетия и след това без проблем си спечели подаването, за да спечели и самия мач.

Следващият противник на Григор Димитров ще бъде победителят от мача между Иржи Весели и Роберто Карбаес Баена.