Най-добрият ни тенисист Григор Димитров падна от Джак Сок в мач от втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Монреал.

Поставеният под №14 в схемата хасковлия отстъпи със 7:5, 6:7(5), 5:7 след два часа и 28 минути игра. Така Димитров не успя да вземе реванш за загубата от Сок в първия кръг на "Ролан Гарос".

В първата част всеки печелеше подаването си с лекота. Така беше до 12-ия гейм. В него Григор стигна до сетбол и го реализира, за да вземе частта след 40 минути игра, съобщава Tennis24.bg.

В следващия сет Димитров имаше сериозно изпитание. При 5:5 той започна подаването си зле и губеше с 0:40. В този момент обаче първата ни ракета се концентрира и успя да спечели гейма, след като постигна петия си ас. Веднага след това Гришо стигна до мачбол, но Сок успя да го отрази и да вкара сета в тайбрек.

В него американецът поведе с 6:4 точки и изравни общия резултат при втората си възможност, след като Димитров направи двойна грешка.