Снимка: Архив Reuters

Първата ракета на българския тенис Цветана Пиронкова допусна втора поредна загуба в Турнира на Шампионките.

Този път нашето момиче отстъпи на намиращата се на 17-ото място в света германка Андреа Петкович, която стигна до успеха след 7:5, 6:2.

Мачът бе от Група "Средец". Така шансовете на българката да се класира за 1/2-финалите са само теоритични и тя е на прага да отпадне в домакинския турнир.

Първият сет бе изпъстрен с пробиви.

Петкович спаси четири точки за пробив при първото си подаване, а след това проби подаването на нашето момиче в третия гейм и така поведе с 2:1 при геймовете.

Пиронкова върна веднага пробива, а след това двете с много мъка си взеха по едно подаване, за да докарат резултата до 3:3.

Германката проби за 4:3, но нашето момиче върна пробива за 5:5. Нейната противничка обаче си върна пробива предимство още в следващия гейм, а след това си взе подаването, за да спечели и сета.

Във втория сет нашето момиче си измъкна едвам подаването при 1:1 гейма, а след това Петкович я проби два пъти и я прегази.