Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Dnes.bg
fallback

Софийският градски съд измени взетите от прокуратурата парични гаранции от по 1 милион лева на двамата обвинени по случая „Nexo“ и ги намали на 150 000 лв. за Траян Николов и 100 000 лв. за Калин Методиев, съобщиха от съда.

Съдът прие, че e налице обосновано предположение те да са съпричастни към част от обема от обвиненията, които са им предявени. Налице са доказателства за създаване на организирана престъпна група с цел извършване на данъчни престъпления и престъпления, свързани с изпиране на пари.

Oще по темата
Съдът не намира обаче доказателства, че тази организирана престъпна група е целяла извършване на финансови сделки, без съответно разрешение, както и престъпления, свързани с манипулиране на компютърни данни.

Съдът потвърди наложената забрана на двамата да напускат страната, защото има опасност да се укрият, а Николов може да извърши и престъпление.

Заради престоя на делото в съда, е продължен и срокът за внасяне на паричните гаранции с 5 дни.

Определението е окончателно и не подлежи на жалба и протест.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

63

Шоп

преди 1 година

Дайте имената на съдиите да знаеме кой взима подкупи. Така за всеки случай.

62

Реалист

преди 1 година

Неще и дума че на 15000 ще паднат, а после и на 1500 и после някой някъде ще "духне" в неизвестност. Подкупините т'вари в българските съдилища са като пиявици в тялото на страната.

61

Анонимен

преди 1 година

Прочетох доста за Кексо и мога да ви кажа че краденето там е ЖЕСТОКО!За 3 години са платили 30 милиона дивидент на акционерите при положение че 52% от жетоните са на инвеститори. Значи около 17милиона долара а само един от директорите държзи картини за 100+ милиона долара. Тонката Тренчев накупил имоти за 150 милиона долара (да се юудиш що купуат имоти и изкуство а не крипто?!).Да не говорим че извършват НЕЗАКОННА банкова дейност по проспекта на жетона представен пред инвеститорите още от нача

fallback