Снимка: Pixabay
fallback

Има 3 области, в които уменията днес ще ни направят конкурентни на трудовия пазар утре. Това са развитие на софтуер, базирани на данни умения и бизнес умения. Трябва да се развиват и т.нар. меки умения - индивидуалните умения, с които може да добавим стойност на работата ни. Това каза Намит Ядав - генерален мениджър на Rhyme в Coursera пред Bloomberg TV Bulgaria.

Coursera стъпи в България през 2019 г., след като придоби българо-американската компания Rhyme.

"Разработката на софтуер е все по-популярна, а България е сред топ 15 таланти в света в сферата", посочи той.

Българската технологична индустрия расте много бързо благодарение на усилията не само на правителството, но и на големите университети. Ние сме много позитивни за развитието на софийския екип.

Coursera има партньорство с 200 университета, 50 от които са базирани в Европа.

По думите на Ядав едно от предизвикателствата при онлайн обучението е възприятието.

"Така се дава възможност на студентите да учат когато и където искат. Може да се забавя или ускорява учебният процес. Възможно е и да се дава обратна връзка".

Ползите за обучаемия в такава форма е, че образованието, което получава, е отвсякъде по света.

"Сега обучаемият в България може да ползва ресурси от цял свят. Може да се получи нишово образование", каза той.

Какво още каза Намит Ядав вижте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria!

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

12

Анонимен

преди 4 години

Ето ги 3-те умения:1. Руса коса.2. Дълга коса.3. Общителна - най-важното от трите...Тези 3 умения са се доказали с годините !

11

Анонимен

преди 4 години

в продължение на 12...и няма да ти отговорят. Обявата може да виси с месеци, защото няма хора за позицията м бюджета и с умения. Самите фирми не искат да разкриват заплати, обичат да се величаят, че имат пари. Така грам кандидатът не знае доколко може да поиска и дали си струва да ходи на интервю. Мъчително е, но не сме САЩ, Германия, УК да пишат в обявите и заплата за позицията. Не, заплата 2-5000(3000, ама да не се излагаме) написана не е написана заплата. В нормалните страни е точната +-10%

10

Анонимен

преди 4 години

До 2,Не са кухи обявите. Просто има два фактора важни- умееш ли и бюджет. Пример- човек от топ фирма с 20-30 сертификата го препитват и се оказва, че нищо не знае практически. Цялото време му било не да работи, а си чел да има тапии... За второто- харесват те примерно, но искаш 4000лв. Добре де, ама те имат да ти дадат до 3000, защото са продали позицията на 5000. За това нищо няма да ти кажат, за да не излезе име, че нямат пари. Ще измъдрят нещо защо отказват или просто ще се скатаят

fallback