снимка: Ройтерс

Няма съмнение, че факторът, който най-дълбоко засяга съвременния живот, е способността да възпроизвеждаме и съхраняваме данни на почти никаква цена. Тази революция в информацията ни предоставя изобилие от ползи и възможности на изключително ниска крайна цена, коментира VisualCapitalist.

Почти безплатно можем да се свържем с глобалното изобилие на цялото човешко познание. Нови приложения с впечатляващи функции струват по-малко от долар, а дори месечният абонамент за Netflix трудно може да се усети в сметките на края на месеца. Междувременно споделяме мислите си със семействата и приятелите си безплатно чрез социални мрежи, електронни пощи и други средства за комуникация. Това нямаше как да се случи досега в цялото човешко съществуване, а днес е възможно единствено заради невероятния мащаб на интернет пространството.

Макар всички да правим връзката, че тези отделни действия помагат за увеличаване на приходите на световните технологични гиганти, крайният размер и обем на числата в съвкупност са почти неразбираеми за човешкия мозък.

Колко точно търсения в Google прави всеки един от нас ежедневно? А градът, в който живеем, или страната? А колко са търсенията в целия свят?

Графиките, които представя VisualCapitalist, разглеждат именно обема данни, обработен на всеки 10 секунди от световните технологични гиганти, както и впечатляващите приходи, която всеки един от тях натрупва за този кратък период от време.

Само за 10 секунди са били трансферирани близо 225 000 GB информация, публикувани над 500 000 поста във Facebook, 57 000 туита, направени са над 46 000 търсения в Google и са изпратени над 2 млн. съобщения с WhatsApp.

Още подобни графики можете да разгледате тук

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase