Снимка: БГНЕС
fallback

„В така внесения проект за промени в Конституцията има много въпроси с различно естество и различни проблеми. Трябва да се замислим дали са необходими такива промени. В основния ни закон най-много промени имаше през 2005, 2007 г. От конституционна и от правна гледна точка няма нужда от вписване членството на България в ЕС в Конституцията ни. Държавите, които са записали подобни текстове, са в процес на присъединяване – Черна гора, Босна и Херцеговина. Самите вносители на промените казват, че в България не може да се проведе референдум за отмяна на международен договор”. Това заяви докторът по конституционно право Симона Велева в ефира на Нова Нюз.

Тя изрази резерви за предложенията за промени в Конституцията за съдебната власт. "По отношение на ограничаване на правомощията на служебния кабинет се създават повече затруднения, отколкото да се разрешават", каза Велева. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

VladTepes

преди 8 месеца

Конституцията беше съставена от грамотни юристи и не е редно да се променя от сегашните неграмотни юрист-милиционери, завършили висше милиционерско образование и учили само един семестър Конституционно право на текуща оценка.

6

Анонимен

преди 8 месеца

Нашата конституция е врата в полето. Всеки я променя според зависи.

5

Анонимен

преди 8 месеца

Необходими са! Трябва да се премахне и безумната точка "Президентът е върховен главнокомандващ!"

fallback