Снимка: БГНЕС
fallback

Наблюдават се масови напускания, масово преквалифициране, изнасяне за живот извън големите градове.

Всички тези процеси се случват напоследък като следствие на ковид пандемията, психологическите последствия и на преформатирането на пазара на труда.

"Основната причина е, че в дигиталният живот 2 години онлайн се загуби чувството за свързаност между екипите. Промените тласнаха хората към нови сфери, за да намерят себе си. 50 процента от служителите съобщават, че не получават уважението, което очакват на работните си места", заяви пред БНТ психологът Ани Владимирова.

По думите ѝ е масова практика шефовете да смятат, че щом служителите не казват нищо значи всичко е наред.

"Трябва да се обърне внимание на фирмената култура, заплащането и гъвкавостта. Средният престой в една компания вече е под 3 години. Доминиращият е търсещият работа и работодателят трябва да се приспособи ", допълни експертът по човешки ресурси Георги Първанов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

31

Анонимен

преди 1 година

Другарката психоложка пак е и3смукала нещо от пръстите си ! Какво да се прави - навик ...

30

Анонимен

преди 1 година

Ако България остане 3-4 милиона, имаме някакъв шанс да оцелеем, с по-малко енергия, по-малко храна и по-малко ресурси.

29

Анонимен

преди 1 година

Естествено. Плащаш ми за 40ч на седмица но очакваш от мен да изразходвам по още 15ч на седмица в дейности способстващи работата ми - транспорт, търсене на храна около офиса (които все по-често се местят в краищата на градовете или направо извън). Или ще ми заплатиш тези останали 15ч или ще си работя от вкъщи. Ако не ти харесва има други работодатели дето са съгласни.

fallback