Снимка: БГНЕС
fallback

Бомбоубежищата на територията на страната се проверяват ежегодно от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН), каза край Благоевград директорът на дирекцията гл. комисар Николай Николов, цитиран от БТА.

Oще по темата

Екипът на  ГДПБЗН подготвя електронен регистър на укритията в страната, което ще даде възможност те да бъдат локализирани от гражданите. Конструктивните изисквания на скривалищата са спазени и те категорично защитават от бомби и т.н., но аз за момента не виждам кой и защо ще ни напада, посочи гл. комисар Николов.

Той уточни, че мазетата на всички жилищни и обществени сгради, строени след 50-те години на миналия век, са пригодени за укрития.

Във връзка с ранното предупреждение на хората чрез мобилните телефони, предстои да се разработи мобилно приложение. Очаква се то да бъде реализирано с обществена поръчка на стойност повече от 5 милиона лева. „В диалог съм с мобилните оператори, така че при информация за бедствие или настъпващи действия, друга опасност, тежка катастрофа на магистралата, предупреждения към хората ще бъдат отправяни по една система, наречена “BG alert”.”, посочи директорът на ГДПБЗН. Съобщенията ще съдържат кратка информация с предупреждения и указания, допълни той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

47

Анонимен

преди 2 години

Споко, ще преживеем и без укрития. То ковида не се крихме, са от бомбите ли ще се крием.

46

A

преди 2 години

Едно приложение за 5 000 000 лв? Ще го прафи "наша" фима от некадърници и като го пуснат в употреба ще трябват няколко месеци за да изчистят грешките.После капацитетът му ще се окаце малък за всички тел. и т.н.т.

45

Юнаци

преди 2 години

Първи и с предимство за укритията. Особено богаташите с отрочетата, разбира се. Аз пак на амбразурата. И за къв ви са тия укрития. А по едно тахайду не сакате ли.

fallback