Снимка: Pixabay
fallback

Националният институт по метеорология и хидрология издаде предупреждение от втора степен - оранжев код, за 11 области от Западна България, съобщи БТА.

С понижението на температурите в тези 11 области на Западна България дъждът ще се примесва със сняг, а за областите - София-град, София-област, Перник и Кюстендил, е в сила предупреждение и за снеговалеж. Това показва картата с предупредителните кодове за опасните метеорологични явления, публикувана в сайта на НИМХ.

Предупреждение от първа степен - жълт код, за значителни валежи от дъжд, е в сила за утре в 13 области на страната, които основно са в Северна и в Централна България.

Без предупредителни кодове за утре - за дъжд и сняг, са само четири области в страната. Това са Видин, Добрич, Варна и Бургас.

Mрез следващото денонощие в България ще се създаде нова валежна обстановка, свързана с преминаването на средиземноморски циклон през Гърция и Егейско море.

Ще бъде облачно и с повсеместни валежи от дъжд. След обяд на много места в Югозападна и Централна България количествата ще са значителни - между 35 mm и 50 mm, в отделни райони - до 65 mm. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са почти без дневен ход, привечер в Западна България ще се понижат и дъждът временно ще се примесва със сняг.
 
Над Черноморието ще бъде облачно и с валежи от дъжд. Ще продължи да духа умерен вятър от изток-североизток. Максимални температури на въздуха: 12°-15°. Температурата на морската вода е 15°-17°. Вълнението на морето временно ще отслабне до 2-3 бала.
 
В планините ще бъде облачно и с валежи предимно от сняг. Ще се образува снежна покривка. Ще духа умерен югоизточен, по високите и открити части - силен южен вятър. След обяд в Западна и Централна България количествата ще са значителни и в комбинация със силния вятър ще има условия за преспи и навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 3, на 2000 метра - около минус 3°.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

41

Анонимен

преди 2 години

Ко стана с това "глобално затопляне" и ледовете на Антарктика? Стопиха ли се?

40

затопляне 3

преди 2 години

Казват че има много замръзнал метан и че метана има по-голям парников ефект от CO2. Ледниците се топят, а те отразяват слънчевите лъчи.Тези 2 ефекта могат рязко да ускорят затоплянето, така че ще има климатично преселение на народите.Ние сме на много компромисно място, няма да стане негодно за живеене

39

stringmeteo . com

преди 2 години

Влиянието на човека обаче едва ли има и 1/5.Водната пара е с много по-голям парников ефект от CO2.Един вулкан изригва повечеCO2 от 50 държави(примерно).Съответно, и харакири да си направим, няма да го спрем, нито да го намалим съществено.Повече топло=повече дъжд.Повече дъжд+повечеCO2=по-бърз растеж на растенията(земята се саморегулира (растенията поглъщат CO2))

fallback