Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Dnes.bg
fallback

В края на април с борехме с гущерче, не с Годзила, заразата още не е станала Годзила. В началото бяха 6 души на ден, след това мерките престанаха да се спазват, получи се вторичен пик.Това заяви по бТВ математикът проф. Николай Витанов.

Oще по темата

Според него българското общество е разделено на две. 80% спазват мерките, тези 20%, които не спазват мерките  и така повличат системата. В пика около Великден тестовете са  били 8%, сега са 4,5-5%.

Есента може да очакваме 10 000 души. Лесно е да се пресметне, в момента са 5500, сметнете по 50 случая на ден, призна проф. Витанов.

Според него начинът на справяне с проблема е хващане на клъстерите и ограничаване. В София има начало на дифузно разпространение, ако имате клъстер, наченки на такова нещо, когато стане масова практика ще стане неприятно. Системата не е претоварена, защото хората спазват мерки, коментира той.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

20

Анонимен

преди 3 години

Мале мила, колко много глупотевини, събрани в толкоз малко изречения. Професор...

19

Анонимен

преди 3 години

Докато тази епидемия не се стовари с голяма сила върху нашето население няма да сме съгласни да спазваме мерките истински. Ще осъзнаем проблема когато имаме отчетливи и съществени човешки загуби. Те ще са цената на нашата глупост и неверие. Дано Господ ни пази, защото за сега ние не искаме. Да не виждаме очевидното, явно сме родени слепи.Остава едно - епидемията. Ще излезе прав професор Мутафчийски!

18

Анонимен

преди 3 години

До Анонимен 19То това е проблема. Ако всеки вирусоносител се разболяваше, нямаше да има пандемия.

fallback