Снимка: Кадър Bulgaria ON AIR
fallback

Област Кърджали е най-застрашената от това да попадне в категорията "воден стрес" у нас. Това е районът, в който има най-голяма разлика между използваната вода и наличните възобновяеми източници. Потреблението е несъответно на водните ресурси и запаси на повърхността.
Oще по темата

Буря и град в Кърджали, улиците - наводнени

Това сочи световен Атлас на водния риск, представен от американската организация Световен ресурсен институт (World Resources Institute или WRI).

България заема 60-о място в класацията.

"Загубите по водоснабдителните системи са големи. Проблеми има в цял свят - дори в страни, богати на водни ресурси", каза в "България сутрин" инж. Иван Иванов от Асоциацията на българските води.

По думите му страната ни не прави достатъчно инвестиции да пречиства отпадъчните води, имаме достатъчно водни ресурси, но не ги ползваме правилно.

"Трябва да сме внимателни и практични при ползването на водата. В повечето области контролът липсва", допълни той пред Bulgaria ON AIR.

Тенденциите показват, че за последните 50 години изпомпването на водни ресурси се е увеличило повече от два пъти. Заради повишеното търсене, което не показва признаци да намалее, водни кризи, които преди са изглеждали немислими, днес започват да се превръщат в реалност, казват авторите на изследването.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

11

Ангел

преди 4 години

Малееее, каква измислена статия !!! Кърджали ако остане без вода това значи ,че другите области да са се превърнали в пустини 100 години преди това !

10

Анонимен

преди 4 години

Noviat kmet ste sabaria visokia duvar i vodnata elektrocentrala i ste sadi shafran na miastoto na suhia iasovir...idealna pochva za visoki dobivi na shafran...v bruksel mnogo go iadat brukselcite...i v viena mnogo go iadat bulgarskia shaffan...

9

Анонимен

преди 4 години

Че кой пие вода бе братко,аз пия само бира пия алкохол,и др. Радева ми е забранила да пия вода

fallback