Снимка: архив, Булфото
fallback

Интересът към бързите кредити у нас расте и само за година те са с 8% повече. Те обаче крият множество капани, а сред най-новите трикове е такса "Известие".

"Уловките могат да бъдат най-разнообразни. Има тенденция договорите да стават все по-огромни. Подписваме на доверие десетки страници без да разбираме. Накрая имаме неинформирана сделка", коментира пред Bulgaria ON AIR Богомил Николов от "Активни потребители".

Oще по темата

Той е на мнение, че трябва да се търси вариант, който да опрости информираността преди вземане на подобно решение.

По думите му решението не е да се взираме в конкретните клаузи.

"То е най-вече в приемането на закон за личния фалит, който изцяло ще промени правилата. Сега търговецът има интерес да заложи големи компенсации в случай, че си закъснял с кредита, което лишава длъжника от шанс да излезе от ситуацията", обясни Николов и подчерта, че трябва да внимаваме много с условията за просрочване.

Светослав Димитров от Асоциацията за отговорно небанково кредитиране отбеляза, че на пазара има различни практики, различни компании и хората не ги интересува от кого взимат бързия кредит.

"Такса "Известие" е нещо, което потребителят плаща когато е неизряден. Всички тези големи такси, неустойки и лихви, се плащат само и единствено, когато потребителят е нередовен", поясни експертът в "България сутрин".

Потребителите трябва да питат каква е сумата, която взимат, колко пари точно ще върнат и какви са таксите, посъветва представителят на АОНК.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

43

Чиновник

преди 6 години

Простолюдието обичате огнените страсти и и бързите ритми. На вас "бавни кредити" не ви трябват защото сте ТАРИКАТИ и много ги разбирате нещата.

42

Анонимен

преди 6 години

Аз съм Иванчо/Гошето/Тошето от рекламата.Отдавна (фирма за бърз кредит) ми е полезрението и искам да ги издъня, ама не мога!Яко, а?Да, ама не - ти тях не можеш да ги издъниш, както е според рекламата, ама те тебе те дънят всеки месец.А?Честито на печелившите!

41

Анонимен

преди 6 години

Закон за лични фалити няма и да вкарат, защото в България се случва ограбване на хората до последната стотинка. докато и последният българин не се изесе от държавата.

fallback