Снимка: архив, Булфото
fallback

Собственикът на апартамент не може сам да се откаже изцяло от парно и да не плаща за общите части в кооперацията. Това се посочва в решение на Върховния касационен съд (ВКС).

Гражданската колегия на ВКС стига до извода, че потребител на топлинна енергия не е отделният собственик или ползвател на апартамент, а самата етажна собственост, пише "Монитор".

Според съда не е открито противоречие между Закона за енергетиката и Закона за защита на потребителите, тъй като и двата нормативни акта изискват съгласие от потребителя на топлинна енергия такава да му бъде доставяна.

Решението на ВКС бе провокирано от искането на омбудсмана Мая Манолова съдилищата да преустановят противоречивата практика един път да се прилага Законът за енергетиката, а при следващо дело да се взима решение на база потребителския закон.

В тълкувателното си решение обаче ВКС твърди, че между двата закона няма противоречие, включително за отношенията, които възникват при доставяне на топлинна енергия в сгради под режим на етажна собственост.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

339

Анонимен

преди 6 години

Пладнешки обирджии!

338

Анонимен

преди 6 години

До Анонимен 356Самата измишльотина етажна собственост е за прокурор...както преди няколко часа писах, това е една от най-големите правни алхимии, чрез които държавата опъва чадър над един монополист, а също и чрез която "държи на каишка" собствениците.абсурдно е собственик на апаратамн да не може да се откаже от каквато и да било услуга или доставчик на услуга, влизаща в апартамента.

337

Анонимен

преди 6 години

аре сега 360, не можело да се откажат, като примери за отказали се има

fallback