Снимка: Reuters, архив
fallback

Резултати от иследване, публикувани в доклад на Съвета на Европа сочат, че България, Сърбия и Русия влизат в челната тройка по показател смъртност на затворниците, предаде Regnum.

Според документа най-големият процент смъртност в затворите се наблюдава в България, където на 10 хил. затворници има 100 смъртни случая.

През 2014 г. в българските затвори са били затворени 7870 души или 108 на 100 хил. души население.

На второ място е Сърбия със 68 смъртни случая на 10 хил. затворници. Русия я следва с 61 смъртни случая.

Междувременно Русия е на първо място в Европа по брой затворници спрямо населението на страната – 467 души на 100 хил. души население. На второ място е Литва с 305, следвана от Латвия - 240.

Средният показател на смъртността в затворите в Европа през 2014 г. е бил 28 души на 10 хил. затворници.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 8 години

Точно пък за тия най-малко си струва да се тревожим. От както отмениха смъртното наказание, хрантутим убийци и ги обгрижваме. а Само като се сетя за случая с Вероника, направо се чудя кой болен мозък може да сметне, че подобен изверг трябва да има не знам си колко жилищна площ, качествена храна и куп др.щото имал права.... Къде са правата на жертвите питам?

6

Анонимен

преди 8 години

Във всички негативни класации винаги сме първи, а според всички управляващи и управлява ли ни сме ОК. В България всичко е статуктство, съд, прокуратура, медии всички обслужват кръга от управляващи. Днес са едни, вчера бяха други , утре ще бъдат трети и така до кога?

5

проверка

преди 8 години

Според НСИ за 2014 г. средната смъртност/мъже, жени/е 151 души на 10 000 или при население 7 202 198 щуши има 108 952 смъртни случая. Излиза, че смъртността извън в затвора е с 50% по-висока. Вместо да публикувате странни данни, по-добре направете статистика колко престъпници с присъди и висящи дела са на свобода! Но това изисква усилие...нали?

fallback