Снимка: архив, БГНЕС

Лудогорец допусна поражение с 0:2 от Славия Прага в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Чешкият гранд стоеше по-добре на терена на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград и закономерно си тръгна с трите точки.

Така родният хегемон регистрира първа загуба под ръководството Захари Сираков. Успехът за чехите изковаха Матей Юрашек и Моймир Хитил. Първият откри резултата в 38-ата минута, а втория узакони победата за чехите в 65-ата минута. За цял мач „орлите“ отправиха само 1 точен удар от общо 9 по посока на вратата на Славия.

В следващия кръг Лудогорец отново ще играе срещу отбор от Чехия – Виктория Пилзен, но като гост.