Септември и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в отложен мач от третия кръг на Първа лига.

На стадиона в квартал "Надежда" "червените" откриха чрез Бирсент Карагарен в 16-та минута, но само пет по-късно новаците се добраха до изравнителен гол чрез Витиньо.

До края на срещата играта бе равностойна, като главният съдия Красен Георгиев вдигна шест жълти картона след почивката, четири от които за домакините.

В крайна сметка не се стигна до победител и така Септември записа трети пореден двубой без загуба в елита, след като преди това надви последователно Славия и Хебър. Тимът е предпоследен в таблицата със 7 точки, след като стартира с шест поредни поражения.

ЦСКА 1948 на Валентин Илиев пропусна да се изкачи по-нагоре в класирането, като е на седма позиция с 13 пункта след четвъртото си равенство от началото на сезона.