Левски се върна на пътя на победите в Първа лига, след като се наложи убедително над ЦСКА 1948 с 4:2 при гостуването си в Бистрица.

Два гола за "сините" вкара Мустафа Сангаре с глава. Другият нападател Алекс Колев също се разписа, а четвъртото попадение бе дело на резервата Марин Петков с хубав далечен удар. За домакините вкараха капитанът на тима Радослав Кирилов и резервата Марио Илиевски. Мачът се проведе под проливен дъжд, а през втората част заради паднала мъгла в един период не можеше да се използва и системата за видео асистенция на съдиите (ВАР).

Това бе първа загуба за ЦСКА 1948 в първенството.

Левски продължава да бъде еднолично на първо място с 19 точки, като вече е вкарал и впечатляващите 20 гола. В следващия кръг "сините" ще гостуват на Славия на стадион "Александър Шаламанов". ЦСКА 1948 е на девето място, но има два мача по-малко в шампионата.