Лудогорец приключи успешно задачата да намери място в основната схема на турнира Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават напред с общ резултат 6:1.

Лудогорец свърши основната си работа още в първия мач преди седмица, когато на свой терен спечели с 4:0 и реваншът на стадион "Зимбру" в Кишинев бе повече от протоколен.

Петрокуб поведе преди почивката, но през втората част Лудогорец направи обрат с голове на Спас Делев и Рик Джонатан. Домакините играха с човек по-малко повече от половин час след два бързи жълти картона на защитника Виктор Мудрак.