Талис се отчете с гол-шедьовър. Снимка: Lap.bg

ЦСКА 1948 записа първа победа в шампионата, след като победи Славия с 2:0 като домакин в Бистрица. Играчите на Валентин Илиев имаха записани три равенства до момента.

"Червените" откриха резултата в 24 минута с гол-шедьовър на Талис, който препарира Светослав Вуцов с тупалка от 25 м. Топката се оплете в горния ляв ъгъл на вратаря, който само я изгледа. В 52-ата Евгени Сердюк удвои резултата след грешка в отбраната на Славия.

Малко по-късно "червените" бяха близо и до трети гол, но Бидунга стреля с глава в аут, засичайки на първата греда центриране от корнер.

В 64-ата минута 18-годишният Балов пропусна невероятно положение. Тарлантът на "белите" получи подаване по земя на празна врата от Томбак, но направи по-трудното и не улучи празната врата от два метра.

Зеедорф пък пропусна да направи загубата по-почетна в 88 минута - ударът му бе спасен от вратаря Маринов.