Ботев (Пловдив) допусна минимално поражение с 1:2 при гостуването си на гръцкия Панатинайкос в първа среща от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Александър Йеремейеф и Тасос Бакасетас от дузпа бяха точни за гръцкия гранд през първата част, но в 70-ата минута Ален Корошец върна един гол за "канарчетата".

Малко след това Панатинайкос уцели греда чрез Филип Джуричич. В 83-ата минута главният съдия Давид Фуксман отсъди дузпа за "жълто-черните" за нарушение срещу Ехидже Укаки, но впоследствие я отмени след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата за видеопомощ в полза на съдията (ВАР). Реваншът между двата тима е след седмица на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.