Ботев Пловдив отстрани Марибор след като завърши 2:2 в среща-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Ян Репас отбеляза бърз гол за домакините още в 13-ата минута, с който словенците заличиха пасива си от първия мач. Последваха няколко пропуска за домакините, но първото полувреме завърши само с гол преднина за Марибор.

Пловдивчани започнха силно второто полувреме и влезлият като резерва Кристиан Нвачукву (48) изравни. В 60-ата минута Антъни Уджа направи пълен обрата, като асистенцията бе на Нвачукву.

10 минути преди края Марибор изравни след удар с глава на Етиен Беугре. Последваха тежки минути за българския тим, но в крайна сметка удържаха равенството.