Снимка: БФВ

България ще се бори за европейската титла по волейбол. Тимът ни се наложи драматично с 3:2 гейма над отбора на Италия в полуфиналния си мач от Европейското първенство за жени под 18 г.

Момичетата на Тони Зетова взеха първия гейм с 25:20, но загубиха втория с 23:25. Българките поведоха отново след категорично 25:20, но не успяха да затворят мача и Италия изравни.

За да настъпи драмата в петия гейм. Италия стигна до мачбол при 14:11, но нашите спасиха и трите, за да затворят гейма с 18:16 и да вземат крайната победа с 3:2 гейма.

Утре момичетата на Антонина Зетова излизат в битка за златото срещу тима-победител от втория полуфинал между отборите на Полша и Белгия.