Снимка: БГНЕС/ЕРА

Първата "бомба" на европейското първенство в Германия гръмна. Белгия допусна изненадваща загуба в първия си мач, след като отстъпиха на Словакия с 0:1 в двубой от група Е на надпреварата.

Белгия доминира през по-голямата част от срещата, но Ромелу Лукаку направи поне три фрапантни пропуска, Йоан Бакайоко и Леандро Тросар също не успяха да вкарат от чисти позиции, което бе твърде много и лиши страната им поне от равенството.

Трябва да се отбележи, че през второто полувреме Лукаку все пак опъна мрежата на Словакия и то на два път, но от положение на засада и след игра с ръка на негов съотборник.

От своя страна словаците изиграха страхотен мач, раздадоха се до последно и заслужено си взеха победата и трите точки.