Снимка: БГНЕС/ЕРА

Реал Мадрид спечели Шампионската лига, след като победи Борусия Дортмунд с 2:0 на финала. Футболистите на Карло Анчелоти вдигнаха за 15-и път Ушатата след голове на Карвахал и Винисиус.

Германците започнаха по-добре двубоя и през първото полувреме на няколко пъти имаха добри положения да открият резултата. В 21-ата минута Карим Адейеми бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, премина го, но избяга много встрани и ударът му бе блокиран. Три минути по-късно удар на Никлас Фюлкруг срещна лявата греда на Куртоа.

Така се стигна до 73-ата минута. Тони Кроос центрира от ъглов удар, Дани Карвахал изпревари Никлас Флюкруг и с глава изпрати топката неспасяемо в мрежата на "жълто-черните".

"Белите" решиха изхода от срещата седем минути преди края на редовното време. Ян Маатсен допусна грешка при изнасянето на топката, Джуд Белингам овладя и изведе Винисиус, който с премерен удар удвои резултата.