Снимка БГНЕС

Далас спечели в своята зала със 116:107 и поведе с 3-0 в серията срещу Минесота от финалите на Запад в Националната баскетболна асоциация. От тук нататък една победа дели Мавърикс от място в решаващата серия за титлата.

Двете суперзвезди Лука Дончич и Кайри Ървинг вкараха по 33 точки за третия успех на отбора, отново изкован в последната част от мача.

Пет минути преди края Минесота водеше с 2 точки и нещата бяха "на кантар", като бе трудно да се предвиди кой ще измъкне успеха. Последва серия от 14:3 за домакините, с което те безапелационно отказаха съперника.

Антъни Едуардс направи силен мач за Минесота с 26 точки, но като цяло гостите отново се огънаха в решаващите моменти, а Дончич и Ървинг бяха най-силни именно в тях. И направиха разликата.

Така Далас чака мач №4 в своята зала, като има възможност да затвори серията.

Ситуацията във финала на Изток е подобна - 3-0 за Бостън срещу Индиана, като обаче мач №4 е в залата на отбора, който изостава. И все пак на хоризонта ясно се вижда вече финал между Бостън и Далас.