Снимка: БГНЕС/ЕРА

Челси надделя трудно с 1:0 над Фулъм в дербито на Западен Лондон. Единственото попадение в мача реализира Коул Палмър от дузпа в последните секунди на първото полувреме, след като нарушение срещу Рахийм Стърлинг.

Отборът на Почетино имаше предимство почти през целия мач, онър Галахър удари греда през втората част. С греда се отчете и Стърлинг, но се оказа, че е е в положение на засада.

Фулъм също имаше своите възможности, но пропиля на два пъти свободни удари на границата на наказателното поле, а веднъж и Петрович се намеси решаващо след удар на Хименес.

В добавеното време на двубоя се създадоха няколко мелета в наказателното поле на Челси, като защитниците на домакините чистеха панически. До изравняване обаче не се стигна.

След този успех Челси се изравни по точки с Брайтън и Манчестър Юнайтед - по 31, и заема осмата позиция.