Отборът на Крумовград приключи годината с изненадващ успех, след като се наложи неочаквано над ЦСКА 1948 с 3:0 като гост в мач от 20-ия кръг на Първа лига.

На стадиона в Бистрица новаците постигнаха заслужена победа и не позволи на "червените" да се изравнят по точки с намиращите се над тях в класирането Левски и Локомотив Пд.

Серкан Юсеин даде аванс на гостите в 27-та минута. В началото на второто полувреме бившият нападател на "армейците" Александър Колев покачи на 2:0 след асистенция на Ренан, а в добавеното време Октай Юсеин оформи класиката и крайния резултат след влизането си от резервната скамейка.

Крумовград е десети в подреждането, като се изравни по точки с деветия Берое, който утре приема Етър. ЦСКА 1948 спря серията си от поредни победи във всички турнири на три, като е шести в таблицата с 32 пункта.

За възпитаниците на Николай Панайотов предстои още един мач до края на 2023 година - ново домакинство, този път на Арда в четвъртък, 14 декември, в отложен мач от 18-ия кръг.