Със случаен гол на Дарлан в 32-ата минута Левски си пое глътка въздух и победи с 1:0 като гост Ботев Враца в мач от 20-ия кръг на efbet Лига, който е и последен преди дългата зимна пауза.

Взетият през лятото бразилец се разписа след поредица от грешки на защитата на домакините, в това число и на вратаря Федерико Бариос.

Заслугата и на Дарлан все пак не бива да бъде отнемана, защото се бори докрай, докато успее да отбележи, след като точно преди удара беше и с гръб към вратата и бранител точно зад него.

Но играта на Левски отново не се понрави, ударът на Дарлан беше единствения точен за гостите през първото полувреме, а от другата страна Пламен Андреев се отличи с две важни намеси.

26-кратният шампион на България завършва есенния дял с 35 точки, като спечели 10 от мачовете си, допусна 5 загуби и регистрира още толкова равенства - определено незадоволително представяне.

Ботев Враца пък остава на предпоследната 15-та позиция с 13 т.