Снимка: БГНЕС/ЕРА

Александър Везенков и Сакраменто Кингс записаха шеста поредна победа в НБА, след като тимът срази Далас като гост със 129:113 след силно второ полувреме.

Везенков бе на паркета 13 минути и отбеляза 7 точки, от които една тройка. Българинът записа също 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър.

Той игра близо четири минути през първото полувреме, а след това се появи отново в игра при резултат 88:86 и с него на паркета Сакраменто направи страхотна серия, благодарение на която вдигна разликата до почти 20 точки и така реши мача в своя полза.

Литовскяит център Домантас Сабонис бе най-резултатен за "Кралете" с 32 точки, 13 борби и 6 асистенции, а другата звезда на тима Ди’Аарън Фокс завърши с 30 точки и 7 асистенции.

Лука Дончич отбеляза 25 точки, 10 борби и 7 асистенции за Далас.

След този двубой Сакраменто е с баланс 8-4, докато Далас е с 9-5.