Снимка: БГНЕС, архив

Лидерът в Първа лига Черно море изпусна заслужена победа, завършвайки 1:1 като гост на Хебър след допуснат гол в 96-ата минута.

"Моряците" тотално надиграха противника си (18:6 удара, от които 6:2 точни), но до последно трябваше да бъдат предпазливи. Исмаил Иса откри резултата в средата на второто полувреме, но дълбоко в добавеното време Стефан Цонков изравни след центриране в пеналта на варненци.

Така момчетата на новия национален селекционер Илиан Илиев събраха 36 точки на върха и дръпнаха на ЦСКА и Локомотив Пловдив, които имат по 35 пункта. Хебър е девети с 20 точки.

Черно море е само с точка аванс на върха на класирането, но вероятно ще бъде изместен, а Хебър се изкачи до деветото място.