Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели "железничарското" дерби с Локомотив (София) с 2:1 като домакин в среща от 17-ия кръг на Първа лига. По този начин играчите на Александър Томаш прекъснаха серията си от шест поредни шампионатни мача без успех.

Попадение на Георги Минчев от дузпа още в 11-ата минута и автогол на Бруно Франко в началото на втората част донесоха победата за "смърфовете". За столичния тим точен бе Карлос Франса в 24-ата минута.

С успеха "черно-белите" временно се изравниха с ЦСКА-София и Черно море на върха в класирането с по 35 точки, докато Локомотив (София) регистрира десето поражение от началото на сезона и остава на 12-ото място в подреждането със 17 точки, колкото има и 13-ият Славия.

В следващия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на Ботев (Враца), а Локомотив (София) посреща Левски.