Черно море обърна Пирин в мач от 15-ия кръг на efbet Лига и се върна на победния път, след като преди няколко дни допусна първа загуба за сезона след 0:1 от Левски в София.

В герой за "моряците" се превърна Даниел Димов, който вкара победния гол в 83-ата минута. Преди това гостите бяха повели чрез Юго Комано още в 9-ата минута, а Пабло Алварес изравни в 18-ата.

С победата Черно море събра 32 точки и се качи на върха в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Пирин остава с 11 пункта и заема 13-та позиция.

В следващия кръг Черно море приема Арджа Кърджали, докато "орлетата" имат нова визита, този път на Берое.