Левски победи с 1:0 Черно море в най-интересния мач от 14-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов", съобщават от Gol.bg

Успехът за "сините" донесе Джавад Ел Джемили със страхотен гол в 57-ата минута. "Моряците", за които това беше първа загуба през сезона, играха с човек по-малко на терена от 22-ата минута.

Тогава Влатко Дробаров беше изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР и това се оказа решаващия момент в напечения сблъсък.

С победата Левски събра 26 точки и вече изостава само на 4 пункта от лидера Локомотив Пловдив, но столичани са и с мач по-малко. Освен това 26-кратният шампион на България записа и първа победа през сезона над отбор, който завърши в топ 6 през изминалата кампания.

Варненци остават на 2-ра позиция с 29 т., а точно зад тях е ЦСКА (28 т.), но и "червените" имат една среща по-малко. В следващия кръг Левски гостува на Берое, като двубоят е насрочен за петък от 19.00 часа. Ден по-рано Черно море приема Пирин от 15.00 часа.