Берое сложи край на серията си от седем поредни шампионатни мача без победа, след като надигра лидера Локомотив (Пловдив) с 2:1 като гост в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

Вини Трибуле и Сантиаго Годой бяха точни за успеха на „заралии“ с голове през първата част, а в последната минута от добавеното време на срещата Димитър Илиев намали изоставането на "смърфовете", които на два пъти в хода на двубоя уцелиха греда чрез Георги Минчев.

С успеха Берое временно изпревари Хебър (Пазарджик) на 9-ата позиция в класирането с актив от 17 точки, докато „черно-белите“ остават на върха в подреждането с 30 точки, с една пред втория Черно море, но и с мач повече.

В следващия 15-и кръг на Първа лига Локомотив Пловдив ще гостува на ЦСКА 1948, а Берое ще бъде домакин на Левски.