Снимка: БФВ

Националният ни отбор по волейбол за мъже победи с 3:0 гейма тима на Нидерландия в четвъртия си мач от 3-та група на олимпийската квалификация в китайския град Сиан и запази някаква минимална надежда за класиране на Игрите.

Нашите взеха първата част с 25:23, а във втората също нямаха проблеми и спечелиха с 25:21.

Въпреки че изоставаха с 18:21 точки в третия гейм, волейболистите ни отразиха няколко геймбола, стигнаха до равенство и в крайна сметка спечелиха с 30:28.

Това беше втори успех за селекцията на Пламен Константинов, който направи една промяна в стартовия ни състав, като Аспарух Аспарухов започна титуляр на мястото на Александър Николов, който има контузия в глезена.

С успеха България се изкачи на 5-ото място в класирането с две победи и две поражения.

Следващият съперник на "Лъвовете" е Канада, а мачът ще се играе в петък.