Григор Димитров се класира за втория кръг на силния турнир в Пекин от сериите АТП 500, след като победи американеца Макензи Макдоналд с 2:6, 7:6(4), 6:1. Първата ракета на България почти бе загубил мача, като изоставаше с 2:6, 1:5, но намери сили да стигне до впечатляващ обрат.

В първия сет Димитров допусна два пробира и загуби с 2:6, след което изостана с нови два пробива и 1:5 във втората част, но въпреки това успя да влезе в тайбрек, в който се наложи със 7:4. Това даде сериозно психологическо предимство на Димитров, който доминираше в решаващия трети сет, в който той даде на съперника си само един гейм, за да затвори мача след малко над два часа игра.

По този начин българинът постигна трета победа в четвъртия си мач срещу Макдоналд, а във втория кръг Григор ще срещне третия поставен в схемата Холгер Руне от Дания или канадеца Феликс Оже-Алиасим.