Арда се наложи трудно с 3:1 над Хебър в среща от 10-ия кръг на Първа лига и със събраните 16 точки се изравни с Левски.

Тонислав Йорданов изведе кърджалийци в 18-ата минута след асистенция на Абубакар Тунгара. До края на полувремето именно Тунгара можеше да удвои, но ударът му бе избит в корнер.

Хебърци опитаха промени в началото на второто полувреме и играта им стана по-остра. Но в 51-ата минута Тунгара направи нов пропуск.

В 70-ата минута Георги Николов изравни, макар да останаха съмнения за засада.

Равенството обаче се задържа само 6 минути, след като влезлият като резерва Преслав Боруков се разписа, отново след асистенция на Тунгара.

Хебър се втурна да изравнява, но получи трети гол, отново изработен от Тунгара. Той изпревари Мартин Михайлов, чукна топката към току що влезлия Христо Митев. Защитникът, прехвърли излезлия Дебърлиев за 3:1.